ZÁKLADNÍ  VÝCVIK

 

Základní výcvik na padáku typu křídlo je prvním krokem výcviku parašutistů k získání licence "A" konvenční metodou. Obsahuje kompletní teoretickou přípravu a jeden seskok na padáku typu křídlo z výšky 1.500m s automatickým otevřením padáku.
 
                 

Tento kurz obsahuje:

* Teoretickou část představující aerodynamiku, meteorologii, konstrukci padáku, pravidla seskoku (létání), ochranu civilního letectví a základy provozu letiště.

* Teorie seskoku: Výskok, řízení, přistání.

* Teorie seskoku: Činnost za mimořádných situací, použití záložního padáku a přistání na překážky.

* Praktický výcvik: Nástup do letounu, činnost na palubě letadla a vlastní výskok

* Praktický výcvik: Činnost za mimořádných situací (cvičí se v padákovém postroji v závěsu. řešení závady na hlavním padáku, přistání na překážky, způsoby použití záložního padáku.

* Praktický výcvik: Nácviky přistávacích kotoulů na náběhových lávkách, včetně nouzových kotoulů a dopadů z můstku od 150 do 180 cm.

* Nácviky přistání na padáku typu křídlo, dodržování pokynů obdržených radiostanicí a vlastní přistání. Nácvik řízení hlavního a záložního padáku.

Veškeré vybavení pro seskok (padákový komplet, kombinézu, přilbu, výškoměr) Vám zapůjčíme přímo na letišti. Vezměte si sebou pouze sportovní oblečení+ pevnou kotníkovou obuv.
 
 
 
Pro více informací k základnímu výcviku volejte 604 600 602, nebo pište na email jirka@skocte.cz Jirka Nytra